Ağustos Yaz Okulunun Çocuklar Üzerindeki Faydaları

Ağustos Yaz Okulu

Ağustos Yaz Okulu Avantajları ZenyepŞahika’da

Anaokulu ,okul çağına gelmemiş çocuklar için açılan, oyun ve eğitimin birarada verildiği kuruluşlardır. Genel olarak anaokullarına 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar alınmaktadır.

Çocuklar üç yaşlarını tamamladıklarında sosyalleşme güdüleri öne çıkmaya başlar. Yaşıtları arasında olmak isterler. Ev ortamı artık onlara yetmez. Gelişmiş ülkelerde bu yüzden, anneler çalışmıyor olsa bile çocuklarını okul öncesi kuruluşlara yollamaktadır. Ülkemizde çocuklara karşı daha koruyucu bir yaklaşım olduğundan, buna pek sıcak bakılmasa da zamanla bu gerçek kabul edilmeye başlanmıştır.

Geçmişe bakıldığında ilk anaokulu örneklerine onsekizinci yüzyılda Fransa’da, ondokuzuncu yüzyılın başlarında da İngiltere ve İtalya’da rastlanır. Ancak bu okullarda oyundan çok eğitime ağırlık veriliyormuş. Ağırlıklı olarak da çocuklara dinsel eğitim yanında okuma yazma ve gündelik ev işleri ile ilgili eğitim veriliyormuş. Oyuna fazla zaman ayrılmıyormuş. Çocukların oyun oynayarak kendilerini geliştirebilecekleri ve dış dünyayı tanıyabilecekleri bir yer anlamında ilk anaokulunu 1841 yılında İsviçreli bir eğitimci açmış. Amerika’da ise anaokulları, çocuk gelişimi konusunda araştırmalar yapmak amacı ile yüksek öğretim kuruluşları ve araştırma merkezleri tarafından kurulmuş.

Anaokulları, buradaki çocukların duygusal, bedensel ve toplumsal gelişimlerinde ve bilgi ve becerilerinin artmasında önemli bir rol oynamaktadır. Çocuklar buralarda güven duygusu kazanmakta ve kişilikleri oluşmaya başlamaktadır.

Anaokulu çocuğuna neler kazandırır?

Anaokulunun önemi, bazı anneler için çocuklarını belli saatlerde bir yerde bırakabilmenin avantajından geliyor. Fakat kreşin çocuklara sağladığı faydalar bundan çok daha fazlası. İşte onlar:

Sosyalleşme

Özgüven

Paylaşmayı öğrenme

Başkalarına saygı duyma

Konsantrasyon becerisi kazanma

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

TEL: 0216 395 07 07

E-mail: info[email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız. 

Leave a comment