Tuzla Anasınıfı Ve Çocuklar Üzerindeki Faydaları

Tuzla Anasınıfı

Tuzla Anasınıfı olarak Zeynep Şahika Anaokulları Sizin Çocuklarınız İçin En Doğru Yer.

Anaokulu çocuğuna neler kazandırır?

Anaokulunun önemi, bazı anneler için çocuklarını belli saatlerde bir yerde bırakabilmenin avantajından geliyor. Fakat kreşin çocuklara sağladığı faydalar bundan çok daha fazlası. İşte onlar:

  • Sosyalleşme
  • Özgüven
  • Paylaşmayı öğrenme
  • Başkalarına saygı duyma
  • Konsantrasyon becerisi kazanma

Anaokulunda belirli bir program çerçevesinde müzik dinlemek, şarkı ya da oyun öğrenmek, açık hava gezintileri yapmak gibi etkinlikler yürütülür. Kum havuzu oyunları, kaydırak, tırmanma, bilmece oyunları ve resimli kitaplara bakma türünden etkinliklerde ise daha esnek bir yol izlenir. Anaokullarında çocukların zekâ ve yaratıcılığını geliştiren çeşitli oyun gereçleri kullanılır. Bu gereçlerin belli başlıları değişik biçimli tahta parçaları, çeşitli boyalar, kâğıt, kil, renkli macun, kum, su, bebek evi, yapboz kutuları, sayıları öğrenmek için boncuklar, çubuklar ve değişik kılıklara bürünmek için giysilerdir.Tuzla Anasınıfı Olarak Ailelerin ve Çocukların Bir Numaralı Tercihiyiz

Anasınıfları, okul çağına gelmemiş çocuklar için açılan, oyun ve eğitimin birarada verildiği kuruluşlardır. Genel olarak Anasınıflarına 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar alınmaktadır.

Çocuklar üç yaşlarını tamamladıklarında sosyalleşme güdüleri öne çıkmaya başlar. Yaşıtları arasında olmak isterler. Ev ortamı artık onlara yetmez. Gelişmiş ülkelerde bu yüzden, anneler çalışmıyor olsa bile çocuklarını okul öncesi kuruluşlara yollamaktadır. Ülkemizde çocuklara karşı daha koruyucu bir yaklaşım olduğundan, buna pek sıcak bakılmasa da zamanla bu gerçek kabul edilmeye başlanmıştır.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız

TEL: 0216 395 07 07

E-mail: [email protected]

Detaylı İletişim Bilgisi İçin Tıklayınız. 

Leave a comment